Błotem w twarz po raz pierwszy

Zaczynamy obrzucanie błotem. Sposób najprostszy, ale jednocześnie bardzo przyjemny i pożyteczny: 1 – 2 łyżeczki Błota iłowo-siarczkowego Rapan beauty nakładamy cienką warstwą na twarz i czekamy 10 – 15 minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Proste? Na pewno. Czy przyjemne? Jeśli błoto przed zaaplikowaniem na twarz lekko podgrzejemy do temperatury ok. 38–40 oC – to przyjemność z zabiegu na pewno będzie większa. Aby miłe doznania jeszcze wzmocnić – proponuję do błota dodać odrobinę naturalnego olejku (np. z kiełków pszenicy, arganowego) lub zwykłej oliwy z oliwek extra virgin. Taka maseczka będzie wolniej zasychać na twarzy i łatwiej się zmyje. Ważna jest też konsystencja maseczki: powinna być lekka, półpłynna. Możemy to łatwo osiągnąć dodając odrobinę wody – ja jednak proponuję użycie 10% roztworu Soli jeziorowej Rapan beauty: zapewnimy skórze zwiększoną porcję bezcennych minerałów.

A co z pożytecznością? Maseczka z Błota iłowo-siarczkowego Rapan beauty zapewni nie tylko poprawę ogólnej kondycji naszej cery. Pomoże w głębokim oczyszczeniu skóry minimalizując pojawianie się zmarszczek, kompleksowo rewitalizując i przywracając jej blask. Biologicznie aktywnym składnikiem w błocie Rapan jest siarkowodór, który posiada właściwości podobne do acetylocholiny: stymulując krążenie krwi i biochemiczne procesy w skórze – podnosi produkcję enzymów i poziom kwasu askorbinowego w tkankach, co poprawia metabolizm. Taką maseczkę z powodzeniem można stosować w przypadku trądziku, zapalenia skóry, egzemy. Błoto iłowo-siarczkowe to najsilniejszy z czterech naturalnych dermokosmetyków Rapan beauty wydobywanych z syberyjskiego Jeziora Ostrownoje.

Zobacz film pokazujący jak wykonać podobną maseczkę:

 

Jako środek leczniczy błoto Rapan używane jest w ośrodkach na Syberii w leczeniu egzemy, łuszczycy, chronicznego zapalenia skóry, łojotoku, bólów głowy, chronicznego reumatyzmu, nerwobóli, artretyzmu, napięcia i bólu mięśni, stresu – ale to już temat na inne opowiadanie. Teraz wspomnę tylko o przeciwwskazaniach: są i dotyczą głównie osób z chorobami nowotworowymi lub niezdiagnozowanymi guzami, przypadków gruźlicy, gorączki, silnych infekcji, wyczerpania każdego pochodzenia, poważnych chorób naczyń krwionośnych (jednak nie łagodnej, podstawowej niewydolności krążenia – tu błoto ma zastosowanie terapeutyczne), indywidualnej nietolerancji oraz kobiet w ciąży. Dlaczego? Błoto Rapan beauty – choć naturalne – jest jednak bardzo silne w oddziaływaniu na organizm człowieka: mocno stymuluje pracę organów wewnętrznych, co nie jest wskazane właśnie w wymienionych wcześniej przypadkach. I pamiętajmy o jednym: na razie w Polsce i Europie to jest kosmetyk i tak go używajmy. Zastosowanie peloidów Rapan beauty w procedurach medycznych to sprawa przyszłości. Może nieodległej – ale jednak.

Dobrą alternatywą dla użycia Błota są zabiegi z zastosowaniem Niebieskiej Glinki Rapan beauty: jest równie skuteczna – a jednocześnie bardzo delikatna. Opowiem o niej już wkrótce…

Twój Doradca Rapan beauty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *