Błotem po nogach czyli skuteczne sposoby na problem z nogami w upalne dni…

Przyszła wiosna, nagle zrobiło się ciepło i równie nagle powrócił problem dokuczliwy dla wielu Pań i Panów: puchnące nogi. Cierpienie jest fizyczne (po prostu boli…) i psychiczne (nogi jak „balony”, ale wstyd…). Tymczasem jest na to bardzo skuteczny, sposób – oczywiście bazujący na wykorzystaniu naturalnych produktów Rapan

Rekomenduję połączenie specjalnej kąpieli Rapan beauty z okładem na nogi i masażem zwieńczającym ten prosty program. Pomaga nie tylko doraźnie, ale na długi czas!!! Już po pierwszym zabiegu widać efekty, a po dwóch-trzech zabiegach pozbywamy się problemu na dłużej. Preparaty Rapan beauty nie działają powierzchniowo: stymulują organizm do działania zapobiegającego puchnięciu nóg (wpływają korzystnie na krążenie), intensywnie oczyszczają (usuwają toksyny zaburzające prawidłową pracę organizmu) i silnie remineralizują, wspierając właściwą gospodarkę płynami ustrojowymi – a tylko „przy okazji” działają kojąco i przeciwbólowo… To naprawdę doskonała i bezpieczna recepta na problemy z nogami pojawiające się wraz z ciepłą, słoneczną pogodą.

 

Krok 1 – kąpiel dla stóp Rapan beauty

Zmieszaj 150 g Błota Rapan beauty, 100 g Niebieskiej Glinki Rapan beauty, 100 g Soli Rapan beauty w 5l wody. Temperatura wody zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeżeli stopy są obolałe, palą i mają problem nadmiernego pocenia się – wtedy chłodna kąpiel jest bardziej odpowiednia. Jeżeli stopy są zimne lub np. cierpisz na przeziębienie, grypę, słabe krążenie – wtedy przygotuj ciepłą kąpiel.

Czas trwania kąpieli: 20-30 minut (czas można regulować, dostosowując go do indywidualnych predyspozycji: gdy poczujemy dyskomfort – można zabieg skończyć już po 15 min., a jeśli kąpiel sprawia przyjemność można ją wydłużyć nawet do 40 minut).

Zalecana seria: min. 2-3 zabiegi.

Krok 2 – okład na nogi Rapan beauty

Zmieszaj 200 g Niebieskiej Glinki Rapan beauty, 200 g Błota Rapan beauty i 3 łyżki miodu – dodaj 20% roztwór Soli jeziorowej Rapan beauty do uzyskania miękkiej masy. Podgrzej do temperatury 38 – 40 oC i rozsmaruj na nogach od kostek do kolan (włącznie z obszarem stawów). Owiń nogi folią i okryj kocem. W upalne dni i w bardzo ciepłych pomieszczeniach lub przy zastosowaniu kapsuły parowej okrywanie nie jest wymagane. Zabieg przynosi ukojenie, zmniejsza opuchliznę, poprawia krążenie i gospodarkę płynami (usuwa nadmiar wody z organizmu).

Okład zmyj po 40 – 60 minutach, lub wcześniej, jeśli poczujesz dyskomfort (minimalny, efektywny czas okładu to 30 minut).

Zalecana seria: min. 2-3 zabiegi.

Oczywiście można skorzystać tylko z jednego proponowanego zabiegu – ale rekomenduję wykonanie minimum dwóch pierwszych kroków. Wykonanie dwóch kroków (kąpiel + okład) to już kompleksowe podejście do zaspokojenia potrzeb naszych nóg. Zabiegi można wykonać zarówno w warunkach domowych jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Twój Doradca Rapan beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *