Zdrowe ochłodzenie w upalne dni…

Odkrywamy dla Was kolejny, doskonały i zdrowy sposób na radzenie sobie z upałem. Pisaliśmy już o usuwaniu problemu opuchniętych nóg, piekących i brzydko pachnących stóp (zobacz: Coś na czasie: upalne dni i problemy z nogami) – dziś proponujemy bardzo prosty, bardzo przyjemny peloidowy masaż kojący.

Co? Masaż podczas takiego upału? A tak! Nie tylko bardzo skutecznie schłodzi nasze ciało, ale przy okazji pomoże oczyścić je z toksyn i zregeneruje naskórek. I jest bardzo prosty do wykonania – nawet w warunkach domowych. Czego potrzebujemy? Wystarczy ok. 200 g Błota iłowo-siarczkowego Rapan beauty lub dowolnej (żółta lub niebieska) Glinki Rapan beauty (znajdziesz tu) oraz 200 g śmietany lub jogurtu naturalnego. To ma być zabieg nie tylko kojący, ale i chłodzący – używamy więc lekko schłodzonych produktów. Mieszamy je dokładnie do uzyskania jednorodnej substancji i delikatnie nakładamy na ciało, rozprowadzając preparat powolnymi, lecz zdecydowanymi ruchami. Jeśli mamy choć podstawową wiedzę o masowaniu ciała – wykonujemy ruchy zgodnie z techniką masowania danej partii ciała. Jeśli nie mamy pojęcia o masażu – nie szkodzi: po prostu rozprowadzamy preparat po skórze starając się nie omijać żadnego miejsca, nie wykonujemy zbyt wielu ruchów w jednym miejscu, aby zbytnio nie podrażniać naskórka i pokrywamy ciało równomierną warstwą preparatu.

Zapytacie pewnie: a jaka może być korzyść z takiego masażu, jeśli nie umiemy masować? Korzyści będzie kilka:

  • pokrywając ciało chłodnym preparatem na kilkanaście do trzydziestu minut naprawdę ulżymy naszemu organizmowi zmęczonemu słońcem, wysoką temperaturą lub intensywnym wysiłkiem,
  • schładzając organizm zmuszamy go do uruchomienia „wewnętrznego ogrzewania”, aby utrzymał wszystkie podstawowe funkcje i procesy w normie – ciało zużywa w tym celu własne zapasy energii, w tym zapasy tłuszczu – mamy więc przy okazji efekt odchudzania!
  • rozprowadzając mieszaninę po skórze wykonujemy jednocześnie peeling złuszczający: Błoto i Glinki Rapan beauty zawierają drobne cząsteczki krzemionki, która rewelacyjne usuwa ze skóry martwe, zniszczone elementy naskórka,
  • pozostawiając na skórze warstwę Błota i Glinki Rapan beauty na minimum 15 – 20 minut, pozwalamy na absorbowanie przez te preparaty toksyn nagromadzonych w układzie krwionośnym i limfatycznym oraz w gruczołach i organach podskórnych – wykonujemy detoksykację (oczyszczenie) organizmu,
  • Błoto i Glinki Rapan beauty są bardzo bogate w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu: pozostawienie ich na skórze sprawia, że na poziomie wymiany jonowej dochodzi do adsorpcji tych minerałów z peloidów do naszego ciała – zachodzi proces remineralizacji,
  •   zabieg ma działanie uspokajające, relaksujące, oczyszczające, a nasza skóra po zabiegu zostanie elastyczna, świeża i głęboko nawilżona.

Oczywiście jeśli chcemy wykonać ten zabieg np. na plecach – potrzebna będzie druga osoba. Ale przecież to może być doskonała okazja np. do spotkania i sympatycznej rozmowy z przyjaciółką, do miłego spędzenia czasu we dwoje – jeśli w zabiegu pomaga nam nasz partner lub partnerka, a może nawet wstęp do czegoś więcej…?

Powtórzmy: mieszamy 200 g Błota iłowo-siarczkowego lub dowolnej Glinki Rapan beauty z 200 g śmietany lub jogurtu naturalnego. W upalne dni używamy lekko schłodzonych produktów. Nakładając preparat na ciało stosujemy powolne, ale zdecydowane ruchy (złuszczanie skóry). Pozostawiamy preparat na ciele na 15 – 30 minut (detoksykacja).

Życzę miłego, zdrowego i skutecznego chłodzenia!
Twój Doradca Rapan beauty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *