Sól jeziorowa

Sól jeziorowa jest syberyjskim minerałem, wydobywanym z czystych ekologicznie wód Jeziora Ostrownoje, który w swoich kryształkach zamyka cenne właściwości zdrowotne a także upiększające. Zawiera liczne pierwiastki m.in Na, K, Mg, Ca, N oraz mikroelementy, krzemionkę, witaminy i biostymulatory.
Naturalne właściwości antyseptyczne słonej wody i błota świadczą o ich wyjątkowej przydatności w leczeniu oraz w zabiegach kosmetycznych. Doskonale nadaje się do relaksujących kąpieli, okładów, zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych, jako tonik do pielęgnacji ciała.

 

Charakterystyka produktu

Wygląd: czyste, jednorodne kryształy soli o dużym rozmiarze
Kolor i zapach: charakterystyczny dla tego produktu : białe, przezroczyste kryształy soli
Pojemność: 100 ml / 100 g

 

Kąpiel stóp lub dłoni w Soli jeziorowej Rapan beauty jednocześnie relaksuje, niweluje zmęczenie, obrzęki i ból oraz wspomaga usuwanie problemów skórnych. Silne właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne preparatów Rapan beauty pomagają rozwiązywać problemy wysuszonej, łuszczącej się skóry dłoni i stóp, piekących i opuchniętych stóp, nieprzyjemnego zapachu stóp, itp. Kąpiele głęboko oczyszczają, rewitalizują i poprawiają metabolizm części ciała poddanych zabiegowi. Seria kilku kąpieli przywraca skórze naturalny, zdrowy wygląd i nawilżenie, eliminując na długi czas bolesne pieczenie lub opuchlizny. Liczba zabiegów zależna od skali występujących dolegliwości (pożądany efekt zwykle osiągamy po 3 – 6 zabiegach).

Ponadto kąpiele w Soli Rapan beauty znakomicie przygotowują stopy lub dłonie do zabiegów kosmetycznych (pedicure, manicure) sprawiając, że skóra zostaje o wiele lepiej i szybciej przygotowana do zabiegu. Kąpiel towarzysząca tym zabiegom zachowuje wszelkie walory kąpieli terapeutycznej co sprawia, że klient odnosi podwójną korzyść. Dodanie do kąpieli innych produktów Rapan beauty może zdecydowanie wzmocnić efekt zabiegu.

Przykładowe zastosowanie soli Rapan beauty:

1. Zmieszaj 250 g Soli Rapan beauty i 200g octu jabłkowego w 5l wody. Kąpiel ta pomaga przy nadmiernej potliwości i nieprzyjemnym zapachu stóp oraz drobnych infekcjach dłoni/stóp.

2. Zmieszaj 100 g Soli Rapan beauty oraz 250 g Błota iłowo-siarczkowego lub Glinki Rapan beauty i 5l wody. Temperatura wody zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli stopy/dłonie są obolałe, palą i mają problem nadmiernego pocenia się – wtedy zimna kąpiel jest bardziej odpowiednia. Jeżeli stopy/dłonie są zimne lub klient cierpi na przeziębienie, grypę, słabe krążenie – wtedy należy sporządzić ciepłą kąpiel.

2. Zmieszaj 100 g Soli Rapan beauty i 250 g Niebieskiej Glinki w 5l zimnej wody. Dodaj 5 kropli esencji z mięty. Jest to kąpiel bardzo odświeżająca dla zmęczonych i swędzących stóp, po całodniowym wysiłku. Szczególnie pomocna w czasie gorących, letnich dni. Glinka dodatkowo pozwoli na pozbycie się toksyn z organizmu.

Sól jeziorowa i tonik głęboko odżywczy instant DIY

Tonik na bazie naturalnej, syberyjskiej soli jeziorowej przeznaczony jest dla cery wrażliwej, tłustej, mieszanej, trądzikowej i skłonnej do podrażnień.

  • Reguluje wydzielanie sebum
  • Zmniejsza stany zapalne skóry
  • Odświeża, zmiękcza, rewitalizuje i mineralizuje
  • Doskonały jako dopełnienie zabiegu po maseczce Rapan beauty

Sposób użycia:
Napełnić 150 ml letniej wody (przegotowanej lub mineralnej). Wstrząsać aż do rozpuszczenia zawartości. Otrzymanym 10% roztworem  soli przemywać skórę twarzy. Tonik można wzbogacić o dowolnie wybrane  ekstrakty i substancje aktywne.

Skład INCI: Magnesium Chloride, Potassium Chloride ( Natural Lake Salt)
Pojemność: 15 g / 150 ml
Postać: luźne kryształki soli jeziorowej Rapan beauty


Zapraszamy do poznania przepisów na toniki w zależności od rodzaju skóry!